Za ovaj uzgojni oblik valja, naime, postaviti stupove i nekoliko redova žice, i to odmah poslije sadnje, kako biste voćke mogli pravilno oblikovati.
Za nekoliko godina oblikovat će se gusti živi zid jer se na primarnim granama razvijaju sekundarne grane usmjerene u suprotnom smjeru. Međusobno ih križajte i vežite uz žicu. Tako oblikovane voćke u nizu mogu biti vrlo dekorativan element svakog vrta, posebice za cvatnje i dozrijevanja plodova.
Inačica opisanog uzgojnog oblika, Bouche Thomas «barka» manje je gusta pa je krošnja bolje osvijetljena. Razlika je u tome što vrhove sadnica usmjeravamo u istom pravcu, ako je moguće prema jugu. Oblikujemo samo dvije grane u obliku slova V, koje međusobno zatvaraju kut od 120°. Na njima se razvijaju sekundarne grane koje savijamo u suprotnom smjeru. Voćke tako poprimaju oblik čuna ili barke, po čemu je taj oblik dobio naziv.
Bouche Thomas treba održavati redovitom rezidbom, prorjeđivanjem suvišnih nepoželjnih grana. Režite za mirovanja, ali i u vegetaciji. Zelenom rezidbom uklanjajte suvišne mladice čim se počnu razvijati, dok su još zelene i mekane, uštipnuvši ih noktom. Opisani uzgojni oblik pogodan je za jabuke na slabo bujnim vegetativnim podlogama, M26, M9 i sličnima, te za krušku cijepljenu na podlogu dunja MA. Koštuničave voćke se rijeđe uzgajaju na taj način, jer su im grane krhke, posebice u breskve. Budete li ih ipak oblikovali kao barku, grančice savijajte i vežite veoma oprezno da ih ne polomite.